Aksident ne afersi te Kordhoces ne aksin Gjirokaster-Kakavije.

Dy mjete jane perplasur pak minuta me pare.

Njera prej tyre ishte duke dale nga nje pike karburanti, ndersa utomjeti tjeter me targa greke ishte duke ardhur me shpejtesi pertej normes se lejuar dhe e ka goditur.

Perplasja ka qene e forte. Veç demeve te konsiderueshme materiale, nuk raportohen lendime serioze ne njerez.

Policia po shkon drejt vendngjarjes.