Zjarr masiv ne fshatrat e Memaliajt ne Njesine Administrative Krahës.

Burimet nga vendngjarja konfirmojne se zjarri ka gjeneruar ne fshatrat Zhulaj dhe Qesarat dhe ajo cka eshte shqetesuese flaket e zjarrit po i afrohen banesave.

Ne vendngjarje kane shkuar forcat zjarrfikese te Memaliajt, Tepelenës, Gjirokastres dhe Këlcyrës.