Nje aksident me pasoja ka ndodhur para pak minutash ne aksin rrugor Gjirokaster-Tepelene, duke shkaktuar plagosjen e kater personave perfshire edhe drejtuesit e mjeteve.

Ngjarja eshte shenuar ne ‘Uren e Kardhiqit’ ne kthesen qe te con drejt rruges se re per ne Sarande.

Nje automjet Mercedez-Benz, duket se i ka prere rrugen nje automjeti tjeter me targa AB704CR.

Perplasja ka qene jo frontale por anesore cka evitoi nje tragjedi.

Per pasoje jane lenduar drejtuesit e mjeteve respektive, si dhe dy pasagjere te cilet jane derguar menjehere ne Spitalin e Gjirokastres per mjekim te specializuar.

Policia Rrugore ndodhet ne vendngjarje per te zbuluar shkakun e aksidentit.

Nuk ka asnjë përshkrim të disponueshëmNuk ka asnjë përshkrim të disponueshëm