Aksident ne aksin Gjirokaster-Tepelene ne afersi te fshatit Shtëpëz.

Nje mjet del nga rruga aksidentohrt drejtuesi.

Ngjarja ka ndodhur ne oret e para te mengjesit, kur drejtuesi i njetit Erfjan Menga, me mjetin tip Toyota me Targe ATK 3603 ka humbur kontrollin, duke dale nga rruga.

Per pasoje mjeti eshte permbysur, nderkohe drejtuesi eshte lenduar ne krahe dhe eshte çuar ne spital per te mare ndihmen e pare mjekesore.

Rezulton jashte rrezikut per jeten.