Aksident automobilistik ne aksin rrugor Memaliaj-Mallakaster.

Nje automjet ka dale nga rruga dhe perplaset me karaxhaten anesore metalike.

Ngjarja ka ndodhur para pak minutash ne vendin e quajtur Mogila gati 4 km nga qyteti i Memaliajt, kur nje automjet i marre me qira nga nje shtetas italian, ka dale nga rruga, si pasoje e humbjes se kontrollit te drejtuesit te mjetit.

Drejtuesi i mjetit i cili po vinte ne drejtimin jugor, ka pesuar lendime serioze dhe eshte transportuar menjehere ne spital.

Grupi hetimor ndodhet ne vendngjarje.