Ish-kryesocialisti, Fatos Nano, mësohet se ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore.

Ish-kryeministri, 70-vjeç,  i vendit është shtruar në një spital privat në kryeqytet.

Ai ndodhet nën kujdesin e mjekëve në reanimacion, por ende nuk dihen shkaqet shëndetësore dhe arsyeja e komplikacioneve.