Nje zjarr i madh ka perfshire nje banese dy kateshe ne lagjen “Dunavat” ne Gjirokaster.

Sipas te dhenave, zjarri dyshohet te kete ardhur nga nje mase elektrike tek depua e baneses, ku mbajne materiale dhe dru zjarri.

PMNZSH ka nderhyre energjikisht duke lokalizuar dhomat e tjera te baneses dhe banesat perreth, nderkohe qe po punohet te vihet nen kontroll zjarri.

Banesa eshte e Ermal Çanit, nderkohe qe vecse deme ne materiale nuk raportohet lendime ne njerez.

Aksioni i shuarjes se flakeve po vijon ende.