Nje turist grek rrezohet nga kalaja e Gjirokastres. Ai eshte derguar me urgjence per ne Spitalin Rajonal per te marrë ndihmën mjekësore.

Turisti grek K. V., 39 vjeç ka marrë dëmtime në pjesë të ndryshmë të trupit. Burimet spitalore konfirmojne se aktualisht ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor dhe po punon për sqarimin e rrethanave të situatës.