Atentat mafioz para pak çastesh në rrugën Mesologjiu në Athinë.

Dy persona, burrë e grua u qëlluan me armë në automjetin e tyre.

Burri ka vdekur në vend, gruaja e plagosur dhe po dërgohet në spital.

Burime policore thanë se viktimat janë shqiptarë.

U qëlluan nga një motoçikletë në të cilën ndodheshim dy persona të maskuar.