Nje aksident ka ndodhur ne aksin nacional Gjirokaster-Tepelene afer lagjes “Gërhot”.

Automjeti tip Mercedez-Benz gjyre gri, ka dale nga rruga dhe ka perfunduar ne pedonale, duke thyer barrierat mbrojtjese dhe shtyllat e ndricimit pubkik.

Fatmiresisht ne trotuar s’ka pasur kembesore, nderkohe qe drejtuesi i mjetit eshte lenduar lehte.