Nje aksident me pasoje ka ndodhur para pak minutadh ne aksin Krahës-Mallakaster.

Ngjarja ka ndodhur ne afersi te fshatit Krahës Bashkia Memaliaj, ku dy automjete jane perplasur me njera-tjetren duke shkaktuar plagosjen e tre personave, dy prej te cileve ne gjendje mjaft te rende.

Ka qene automjeti tip Mercedez-Benz me targa B123OO i cili eshte perplasur frontalisht me nje tjeter autoveture me nje shpejtesi marramendese.

Menjehere ne vendngjarje kane shkuar forcat policore dhe ndihma e shpejte te cilat kane transportuar per ne Spitalin e Gjirokastres tre te plagosurit gjendja e te cileve eshte e rende.

Po hetohen shkaqet qe sollen aksidentin tragjik.