Eshte proceduar penalisht nga policia nje 65 vjeçar, banues në Këlcyrë, pasi ka shkaktuar zjarr be bhe siperfaqe toke te konsiderueshme.

Njoftimi i policise:

Shërbimet e Postës së Policisë Këlcyrë referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Përmet, për shtetasin P. Ç., 65 vjeç, banues në Këlcyrë, pasi në vendin e quajtur “Qafa e Rrapit”, Këlcyrë, ka shkaktuar zjarr dhe si pasojë e përhapjes së flakëve është djegur një sipërfaqe toke me bimësi. Materialet i kaluan Prokurorisë Gjirokastër dhe Prokurorisë Përmet, për veprime të mëtejshme.