Një 34-vjeçar shqiptarë është plagosur me thikë në Itali në Via Mulino da Capo di Giulianova.

Bëhet me dije se i riu shqiptarë është goditur nga një italian me thikë kuzhin me një teh 17 cm në anën e majtë.

Megjithatë ende nuk dihen shkaqet e ngjarjes.

 Mediat italiane bëjnë të ditur se policia është njoftuar nga banorët e zonës ku ndodhi ngjarja.

Menjëherë pas njoftimit auroritete italiane kanë shkuar menjëherë në vendngjarje, duke bllokuar dhe arrestuar autorin si dhe duke i sekuestruar armën e ftohtë.

Ndërsa shqiptari është dërguar në spital dhe ndodhet në gjendje kritike për jetën.

Ai është shtruar në repartin e reanimacionut dhe i është nënshtruar një operacioni.