Horoskopi sot.

Dashi

Dita e sotme është e mrekullueshme për ta rrethuar veten me ata që doni më shumë. Organizoni një takim me familjen dhe miqtë, plot biseda stimuluese dhe ushqim e pije të shijshme. Sidoqoftë, në një moment mund të ndiheni pak të trishtuar, duke ju munguar dikush që duhet të jetë me ju.

Demi

Mos u mundoni të fshiheni nga e vërteta, pasi do t’ju ndihmojë pa masë të dini se ku qëndroni. Pozicioni i planetëve ju mundëson të shihni se disa aspekte të marrëdhënies suaj ju pengojnë të shpreheni aq lirshëm sa do të dëshironit. Por e gjithë kjo do të ndryshojë shumë shpejt.

Binjaket

Rreshtimi planetar i sotëm mund të nënkuptojë se disa ngjarje të paparashikueshme kanë një efekt në marrëdhënien tuaj aktuale, dhe megjithatë këto shërbejnë vetëm për të treguar se ku janë pikat e dobëta. Lajmi i mirë është se duke qenë të hapur me njëri-tjetrin do të arrini një nivel më të madh të mirëkuptimit.

Gaforrja

Atmosfera qiellore e sotme mund të krijojë trazira në marrëdhënien tuaj të ngushtë personale, dhe megjithatë kjo është një mënyrë për të ndihmuar që të futni një frymë të freskët në jetën tuaj të dashurisë. Bëhuni gati të çmendeni pak në aspektin sentimental. Me paratë tregoni kujdes.

Luani

Partnerët mund të jenë në një humor jashtëzakonisht të zjarrtë sot, me shtrirjen aktuale planetare. Dhe ju gjithashtu nuk jeni kundër shprehjes së hapur të ndjenjave tuaja. Nëse jeni në një lidhje të përhershme, dashuria për njëri-tjetrin do të jetë një çështje shumë e ngrohtë.

Virgjeresha

Pozicioni i planetëve sot ju bën shumë të vetëdijshëm se sa pasion të vërtetë ka në marrëdhënien tuaj aktuale. Nëse keni qenë shumë të zënë për të kaluar vërtet shumë kohë së bashku, atëherë të dy mund ta kompensoni këtë deficit sot. Nëse planifikoni një mbrëmje intime, me siguri do të kuptoni se sa e veçantë është anija e partnerit tuaj.

Peshorja

Nëse do të merrni pjesë në një festë këtë mbrëmje, atëherë thjesht kini parasysh se mund ta gjeni veten të përfshirë në një çështje shumë pasionante. Aspektet pozitive të ditës së sotme do të thotë se dashuria do t’ju ndjekë shumë fort. Në punë mund të hasni disa sfida.

Akrepi

Pozicioni i sotëm i planetëve krijon një mundësi për të zbuluar se sa shumë ndjen një person i caktuar për ju. Ndërsa ai zakonisht mund të jetë pak i turpshëm për të shprehur ndjenjat e tij të vërteta, ai do të duket se fiton kurajo shtesë sot dhe kështu ndihet mjaft pozitiv për atë që mund të arrijë.

Shigjetari

Shtrirja planetare sot krijon një hapësirë për të shprehur ndjenjat e zjarrta. Edhe pse në përgjithësi ju pëlqen t’i mbani gjërat në një nivel më platonik dhe miqësor, edhe ju mund të jeni në humor për një zbulim pasionant dhe mund të shijoni mjaft vëmendjen e dikujt.

Bricjapi

Pozicioni i planetëve sot ju inkurajon të jeni më ekspresivë kur bëhet fjalë për ndjenjat tuaja. Ju jetoni në një botë fantazije dhe tani po ndiheni të tradhtuar nga fantazitë tuaja. Ëndrrat tuaja nuk po ju çojnë në vendin ku dëshironi të shkoni. Jini të durueshëm. Ju duhet ta kuptoni të kaluarën më qartë,

Ujori

Dashuria është një çështje e vrazhdë dhe pasionante, me aspektet aktuale qiellore. Ju nuk dëshironi të prisni për një interes të mundshëm dashurie për të marrë një vendim – ju thjesht dëshironi të hidheni direkt në aksion. Sa i përket parave, sot mund të merrni një propozim interesant.

Peshqit

Atmosfera qiellore e sotme ju inkurajon të jeni real dhe të ndershëm në ndërveprimet tuaja, si dhe ta shikoni situatën me partnerin nga një këndvështrim më i shkëputur. Është koha për të rivizituar idetë dhe planet dhe për të filluar t’i shikoni ato në një mënyrë krejtësisht të re.