Horoskopi për sot.

Dashi

Ditën e mërkurë do të konsolidoni marrëdhëniet në cift. Në punë e mërkura premtohen mundësi të mëdha, sidomos për të rinjtë që kërkojnë punë.

Demi

Yjet ju ftojnë të jini shumë të qartë në dashuri dhe të sqaroni cdo keqkuptim. Të rinjtë duhet të kenë kujdes nga përvojat e tyre të para sentimentale. Në punë mund të keni përplasje me një personalitet të rëndësishëm.

Binjakët

Fatkeqësisht të mërkurën ka keqkuptime dhe probleme që ju mbajnë larg atyre që doni. Në punë situata është paksa tensionuese, por nuk është shqetësuese. Javën e ardhshme do të keni oferta të shkëlqyera

Gaforrja

Në fund të muajit pritet që të arrini një zgjidhje në dashuri dhe kjo ju bën tepër hiperaktivë. Ndërkohë do të keni bashkëpunime të reja që do të jenë të dobishme për të ardhmen.

Luani

Historitë që lindin në këto ditë janë të rëndësishme, por nëse jeni aktualisht në një lidhje, duhet të planifikoni diçka së bashku për muajt e ardhshëm. Në punë është koha për të ndërmarrë veprime dhe për të krijuar vend për ide të reja.

Virgjëresha

Bëni kujdes në dashuri, Venusi dhe Jupiteri janë të kundërta. Në punë do jetë e nevojshme të përfitoni sa më shumë nga një situatë e keqe.

Peshorja

Ju mund të kuptoni se nuk ia vlen të zemëroheni me disa njerëz. Si në dashuri ashtu edhe në punë të mërkurën ka një marrëdhënie shtyrje-tërheqje.

Akrepi

Dita do të jetë shumë e bukur në dashuri, por duhet ta shfrytëzoni sa më shumë. Në punë ka udhëtime, por duhet të flisni shumë.

Shigjetari

Më e rëndësishmja është që të jeni mirë të thoni lamtumirë nuk do të jetë aq e vështirë. Kujdes, në punë, sidomos nga njerëzit e acaruar që mund të shpërthejnë tek ju.

Bricjapi

Nëse keni dalë nga një marrëdhënie negative, dëshironi të dashuroni sërish. Në punë është momenti i duhur për të nisur projekte të reja.

Ujori

Kujdes nga takimet e reja, veçanërisht nëse tashmë po jetoni një histori dashurie. Të mërkurën mund të ketë disa probleme. Priten sakrifica në punë, por do ia vlejë.

Peshqit

Hëna është në anën e kundërt në dashuri nëse jeni vetëm ose keni dalë së fundmi nga një lidhje nuk dëshironi të bini në dashuri. Mund të ketë disa vonesa në punë por nuk duken shqetësuese.