Horoskopi sot:

Dashi
Të gjitha çështjet në familje ka të ngjarë të zgjidhen. Sot do ndiheni mirë me veten. Ndërsa disa prej jush do të gëzojnë shëndet të mirë, të tjerët mund të kenë nevojë të jenë të kujdesshëm me çështje të vogla shëndetësore.

Demi
Ju mund të mendoni se koha po ju teston sot, por është për të mirën tuaj. Mos debatoni me kolegun tuaj pasi mund t’ju rezultojë kundër. Në planin financiar mund të fitoni njëfarë interesi nga një investim i bërë disa vite më parë. Ruajeni mirë portofolin tuaj pasi ka të ngjarë ta harroni diku sot.

Binjakët
Sot mund të përballeni me disa probleme shëndetësore, të cilat madje mund t’ju detyrojnë të pushoni për t’u rikuperuar. Kjo mund të jetë për të mirë pasi familja juaj do të jetë në gjendje të kalojë kohë me ju edhe nëse jeni të sëmurë. Shefi/ja juaj do të jetë mbështetës. Ju mund të shpenzoni para për artikuj ushqimorë në shtëpi, gjë që do t’ju bëjë të rimendoni shpenzimet tuaja gjatë muajit.

Gaforrja
Ka të ngjarë të fitoni para nga një investim që keni bërë më parë. Jeta dashurore duket e mirë, por mendërisht do të ndiheni pak të rraskapitur me partnerin tuaj. Financat tuaja mund të kenë nevojë për një rishikim. Dëgjoni shefin tuaj sot pasi ai mund t’ju japë disa informacione që ju keni kërkuar disa kohë më parë.

Luani
Mund t’ju duhet të rrisni planin tuaj të kursimeve. Do të jetë një ditë monotone në punë, por një takim dashurie do të jetë argëtimi juaj. Koha me disa prindër mund të duket paksa e domosdoshme. Shëndeti duket i mirë.

Virgjëresha
Sot do të jeni në gjendje të bëni shumë detyra dhe të merreni me disa çështje që ndodhin në jetën tuaj. Mund të përfundoni duke shpenzuar shumë për gjëra të ndryshme që do t’ju bëjnë të rishikoni shpenzimet tuaja.

Peshorja
Shpenzoni me mençuri sot pasi fluksi i parave do të jetë i kufizuar dhe shmangni çdo shpenzim të kotë. Partneri juaj mund t’ju befasojë këndshëm sot, ndoshta duke gatuar për ju ose duke ju dërguar lule në punë. Shmangni udhëtimet e panevojshme pasi mund të ndikojnë keq në shëndetin tuaj.

Akrepi
Një mik i vjetër mund të ketë nevojë për ndihmën tuaj financiare. Shëndeti juaj mund të mos jetë aq i mirë për shkak të migrenës. Mos u angazhoni për një afat që mund ta vendosni vetë pasi mund t’ju vërë në një situatë të ngushtë më vonë. Kujtimet e vjetra për një interes dashurie mund t’ju shqetësojnë.

Shigjetari
Aspekti i dashurisë në jetën tuaj duket e mirë. Do t’ju kërkohet të qëndroni shumë të qetë mes një debati me prindërit tuaj. Kolegët do ju ndihmojnë dhe shëndeti do jetë i mirë. Mund të merrni para nga një i moshuar në familje.

Bricjapi
Një udhëtim duket në horizont dhe diskutimet do të fillojnë sapo të filloni punën në zyrë. Kjo do të pengojë përqendrimin tuaj dhe mund të qortoheni nga shefi. Dashuria duket mirë për shkak të një partneri mbështetës. Një hundë e bllokuar do të shtojë lodhjen tuaj.

Ujori
Një koleg i hutuar do të testojë durimin tuaj me kalimin e ditës. Anëtarët e familjes mund të kenë nevojë për vëmendjen tuaj, kursimet tuaja do t’ju vijnë në ndihmë. Bashkëshorti juaj nuk do të jetë i kënaqur me angazhimet tuaja, por do të jetë sërish pranë jush. Stresi mendor është i pashmangshëm.

Peshqit
Sot do të ndiheni të dobët, fizikisht dhe mendërisht. Duhet të shmangni marrjen e ndonjë vendimi të rëndësishëm në lidhje me punën, biznesin ose kryerjen e ndonjë investimi. Ju mund të flisni me mikun tuaj më të mirë për të pastruar mendjen dhe të përpiqeni të angazhoheni në disa meditime për të nxitur gjumë të shëndoshë gjatë natës.