Horoskopi sot.

Dashi

Një detyrë e veçantë mund t’ju largojë nga zona juaj e rehatisë. Mund të keni një shans për të marrë partnerin me vete. Mund ta përzieni punën me argëtimin së bashku.

Demi
Dikush do të pranojë se jeni shoku më i sinqertë dhe më besnik që ka pasur ndonjëherë. Kjo nuk duhet t’ju habisë pasi ju keni qenë gjithmonë aty për t’i ndihmuar ata të lehtësojnë ngarkesën e tyre.

Binjakët
Nuk po e ndihmoni partnerin që t’ju kuptojë duke i mbajtur mendimet tuaja brenda. Pranoni se duhet të filloni të flisni për gjërat që kanë vërtet rëndësi. Jeni të prirur të refuzoni një ftesë sociale.

Gaforrja
Nuk do të gjeni lumturinë e vërtetë duke qëndruar në një punë që nuk jep kënaqësi të vërtetë përveç të ardhurave për të paguar faturat e përditshme. Nuk do të jeni kurrë të kënaqur në një marrëdhënie ku nuk ka dhënie e marrje.

Luani
Dikujt i duket zbavitëse t’ju ngacmojë. Ju nuk jeni në humor për të luajtur lojëra. Kështu që nuk do të kaloni shumë kohë me ta.

Virgjëresha
Keni nevojë për miratimin e partnerit për planet që po bëni dhe që do të ndikojnë në situatën tuaj të përbashkët. Në mënyrë që t’i kapërceni ato, mund t’ju duhet të jeni tepër të dashur dhe të vëmendshëm.

Peshorja
Njerëzit do t’ju dëgjojnë. Po debatohen tema të diskutueshme dhe megjithëse hezitoni të shprehni mendimet tuaja, ju duhet të dëgjoni pikëpamjet e të tjerëve.

Akrepi
Duhet të merren vendime të rëndësishme. Për disa nga këto mund t’ju duhet të mbështeteni në intuitën tuaj. Ka çështje specifike për të cilat nuk ju është thënë dhe nuk do t’i mësoni ende për disa kohë.

Shigjetari
Është e rëndësishme që të gjeni mënyra për t’u çlodhur herë pas here. Ju i merrni seriozisht angazhimet e karrierës dhe ato sociale, por kjo nuk do të thotë që duhet ta merrni me vete punën në shtëpi, në mbrëmje.

Bricjapi
Një fushatë në të cilën keni qenë të përfshirë do të ketë një mbështetje të fuqishme. Tani që po merrni rezultate, mund të ndiheni gati të tërhiqeni për të marrë një rol më pak të spikatur.

Ujori
Keni ende shumë për të mësuar rreth një teme në të cilën ka përvojë një mik apo koleg. Do t’u japë atyre shumë kënaqësi të ndajnë njohuritë e tyre me ju.

Peshqit
Jeni të motivuar për të vazhduar. Ju po shkoni drejt një qëllimi të veçantë dhe po shikoni edhe përtej këtij, pasi rreth jush ka emocione që nuk mund t`i shpërfillni.