Horoskopi sot:

Dashi
Në pjesën më të madhe, ju ndiheni mjaft të sigurt në punën tuaj. Megjithatë, sot mund të ndjeni një gjemb të vështirë në këmbë. Një zë i vogël në kokën tuaj po ju thotë të jeni të kujdesshëm.

Demi
Qëndrimi i dikujt po ju fërkon në mënyrën e gabuar. Sigurohuni që të përballeni me këtë person dhe të shpjegoni se si veprimet e tij ose të saj po ndikojnë tek ju. Mos u tregoni të pasjellshëm për këtë çështje. Në vend të kësaj, përqendrohuni në ndjenjat tuaja.

Binjakët
Ju rrethon një energji e madhe nervore. Ju po ndjeni presion nga të gjitha anët për të vepruar në një mënyrë të caktuar. Duan apo jo, do të kapesh në një betejë të vështirë. Jini të durueshëm me të tjerët.

Gaforrja
Femrat ka të ngjarë të jenë burime veçanërisht të rëndësishme për ju sot. Dëgjoni atë që ata kanë për të thënë dhe dëgjoni këshillat e tyre. Gratë përreth jush kanë njohuri për situatën tuaj personale. Dëgjoni me kujdes.

Luani
Përqendrohuni në tendencat më të mëdha në vend që të kapeni në ulje-ngritjet e përditshme. Thashethemet e lidhura me punën dhe idetë e vogla ka të ngjarë t’ju rrëzojnë nëse i lejoni ato. Mos jini kaq të ndjeshëm ndaj këtyre tendencave kalimtare.

Virgjëresha

Jeni kapur në një pozicion të vështirë në të cilin duhet të shfaqni besim të madh, por megjithatë një pjesë e juaja po ndihet jashtëzakonisht e pambrojtur dhe e dobët. Mos u mbingarkoni nga emocionet tuaja të pasigurta.

Peshorja
Në fillim të ditës mund të ndiheni mjaft të pavendosur dhe të pasigurt. Megjithatë, ndërsa dita vazhdon, vetëbesimi juaj do të rritet dhe do të ndjeni një fuqi të madhe nga brenda. Shtyjeni çdo vendim të rëndësishëm deri në pasdite.

Akrepi
Tani është një kohë e mirë për të kërkuar punë që ju jep mundësinë të përdorni aftësitë tuaja të jashtëzakonshme krijuese. Mund të shkëlqeni lehtësisht në punë që nxjerrin në pah cilësitë tuaja artistike dhe imagjinative.

Shigjetari
Jeni të tunduar të ecni përpara me diçka edhe pse thellë e dini se kjo nuk është gjëja më e zgjuar për të bërë. Dy pjesë të personalitetit tuaj janë në konflikt me njëra-tjetrën, duke e bërë të vështirë për ju që të vazhdoni.

Bricjapi
Vendosni më shumë nga emocionet tuaja në punën tuaj. Tregojuni njerëzve se jeni të apasionuar pas asaj që bëni në vend që të bëni punën tuaj thjesht nga detyrimi ose për një rrogë.

Ujori
Sot jeni në një pozitë të vështirë. Në mënyrë që të ecni përpara me punën tuaj, duket se do t’ju duhet të shkelni gishtat e dikujt tjetër. Jini të ndjeshëm ndaj këtij personi tjetër ose veprimet tuaja do të kthehen keq më vonë gjatë rrugës.

Peshqit
Ju ende ndiheni pak të lodhur. Dikush do të preferojë të qëndrojë në shtëpi sesa të shkojë në punë ose do të punojë me pak dëshirë. Nëse jeni duke pritur për ndryshime dhe keni frikë se nuk do të vijnë, mos u shqetësoni, gjithçka do të funksionojë.