Horoskopi sot.

DASHI

Të lindurit në shenjën e Dashit do të jenë protagonistët e kësaj dite të fundit të marsit. Hëna, Mërkuri dhe Dielli janë në shenjë. Venusi dhe Marsi janë në një fazë pozitive dhe Jupiteri po i afrohet gjithnjë e më shumë shenjës suaj. Janë të gjitha kushtet për të kaluar një ditë të mirë. Ka një dëshirë të madhe për revansh që duhet menaxhuar në mënyrën më të mirë të mundshme. Në fakt, shpesh jeni shumë të nxituar dhe entuziazmi juaj ndonjëherë mund të jetë gjithashtu kundërproduktiv. Nëse diçka e re tashmë ka ardhur, ose e dini që një projekt do të nisë së shpejti, atëherë gjërat do të jenë shumë më mirë.

DEMI

Kanë mbetur edhe pak ditë për të bërë durim, sidomos për ata që thjesht nuk gjejnë dot stabilitet në dashuri, apo për ata që kanë përjetuar zënka të kota në jetën private apo ankthe të mëdha për një person që nuk është ndjerë mirë. Problemet sentimentale vazhdojnë prej rreth një muaji. Ndoshta nuk jeni dakord me partnerin për ndonjë temë, ose keni ankth që lidhen me ndonjë sjellje. Në punë, Saturni është në opozitë, ndaj disa projekte janë zvogëluar disi. Disave u është dashur që nga viti i kaluar të largohen nga njerëzit që nuk ishin më në anën e tyre.

BINJAKET

Në këto 24 orë Hëna kthehet në një aspekt interesant dhe për këtë arsye ekziston vullneti për t’u rikuperuar. Afërdita, Marsi, Dielli dhe Mërkuri janë në anën tuaj dhe për këtë arsye patjetër që mund të keni një ditë më të mirë se ato të mëparshmet. Megjithatë, ka ende disa vështirësi që lidhen me faktin se Jupiteri është kundër. Keni perspektiva të mira përpara muajit maj, por ka ende disa probleme. Ndonjëherë, edhe nëse jeni proaktivë, vini re se gjithmonë ka vonesa ose ngadalësime. Pamja e yjeve, megjithatë, sjell emocione të bukura.

GAFORRJA

Sipas parashikimeve të horoskopit të Paolo Fox, këtë të enjte do të ketë probleme që lidhen me disonancën e Hënës. Afërdita, megjithatë, nuk është më ngjitëse dhe ky është tashmë një lajm i mirë. Keni shumë mendime gjatë kësaj kohe, ndaj ju ka ndodhur të zgjoheni edhe gjatë natës. Keni një farë mospajtimi ndaj disa situatave që ju ka ndodhur të përjetoni së fundmi. Do të ishte e përshtatshme të kishit njëfarë kujdesi në marrëdhëniet romantike, më mirë të mos ushqeni polemika.

LUANI

Janë 48 orë shumë të rëndësishme për sa i përket ndjenjave. Afërdita nuk është ende pozitive, por gjatë muajit prill do të ketë mundësi të rregulloni shumë gjëra. Muaji mars nuk u karakterizua nga pasione të mëdha dhe nëse keni një histori të mirë ndoshta nuk keni qenë shumë aktivë në këtë fushë. Ditët e së enjtes dhe të premtes do të përdoren për të bërë kërkesa për punën. Ata që kanë kaluar së fundmi një provim tani mund të hapin një rrugë të re në jetë. Megjithatë, në fillim ndryshimet sjellin sakrifica, ndaj mundohuni të jeni gati.

VIRGJERESHA

Një fundjavë më e mirë po vjen për të lindurit në shenjën e Virgjëreshës. Ju keni një vend të mirë në renditjen javore, edhe nëse ka ende disa shqetësime në lidhje me aftësinë fizike. Disa duhej të kontrolloheshin dhe të tjerë shqetësoheshin për ndonjë problem fizik. Prandaj ditët e para të javës nuk ishin shumë pozitive, por mes të premtes dhe të dielës do të ketë një rikuperim të mirë. Mund të organizoni edhe diçka të bukur. Kështu që lëvizni këtë fundjavë, edhe sepse varet gjithmonë nga ju. Horoskopi pozitiv duhet të plotësohet edhe me veprime.

PESHORJA

Peshorja përkufizohet nga shumë si shenjë e ekuilibrit, por në realitet nuk është gjithmonë kështu. Është gjithashtu e mundur që të humbni këtë ekuilibër kur nuk ndiheni mirë. Në fillim të vitit ishte një situatë kritike, por dikush e kuptoi se kishte një problem këto ditë. Çdo gjë që është në pritje do të mbyllet deri në prill. Në përgjithësi, megjithatë, ishte gjithashtu mirë të vëresh diçka të gabuar në kohën e duhur, për ta zgjidhur më mirë problemin para se të jetë tepër vonë.

AKREPI

Sipas parashikimeve të Paolo Fox-it, këtë fundjavë mund të kuptoni gjithashtu se nuk shkoni fare mirë me disa njerëz në punë apo edhe në familje. Duhet të përpiqeni ta shfrytëzoni të premten për të zgjidhur ndonjë problem familjar apo personal. E shtuna dhe e diela do të jenë 48 orë për t’iu kushtuar relaksimit. Ndryshimet po vijnë, por ju duhet të bëni hapin e parë. Për këtë arsye, disa persona të shenjës janë pak të shqetësuar në këtë periudhë.

SHIGJETARI

Është koha për t’i dhënë fund projekteve dhe mendimeve të reja për të lindurit në shenjën e Shigjetarit. Gjithçka që do të ndodhë nga maji e në vazhdim do të jetë e rëndësishme. Ata që prej disa kohësh kanë një profesion të qëndrueshëm do të kenë mundësi të përmirësohen edhe më shumë. Ndoshta dikush ka marrë tashmë një ofertë interesante, ose është duke investuar mirë për muajt e ardhshëm. Askush nuk mund t’ju ndalojë në këtë fazë: vizioni juaj për të ardhmen është në fakt shumë i qartë dhe ju keni parasysh qëllimet tuaja për t’u arritur. Një energji e bukur rikthehet edhe në dashuri, pas dy ditësh të rënda.

BRICJAPI

Në disa ditë ndalon të mendosh. Kjo çon në një lloj izolimi nga bota përreth, por kini kujdes që të mos krijoni konfuzion. Në përgjithësi ju jeni të tillë, dhe derisa të zgjidhni një situatë që ju është për zemër dhe ju shqetëson, nuk mund të jetoni me qetësi. Megjithatë, mos u izoloni shumë, edhe sepse përndryshe rrezikoni të sëmureni. Nëse keni një problem dashurie ose familjare, atëherë përpiquni ta zgjidhni duke filluar nga pasditja e së shtunës. Këshilla e astrologut italian është që t’i lërë gjërat të kalojnë të enjten dhe të premten.

UJORI

Sipas horoskopit të Paolo Fox, në këtë fazë ju jeni protagonistë të ndryshimeve thuajse revolucionare. Shenja juaj drejtohet nga Urani, i cili përfaqëson risi dhe ndryshim nga pikëpamja astrologjike. Në përgjithësi, gjërat në fillim ju magjepsin shumë dhe më pas pas një kohe ju mërzitin. Keni nevojë për diçka të re, edhe nëse jetoni gjithmonë në të njëjtën shtëpi dhe ndiheni rehat me të njëjtin person. Disa madje mund të konsiderojnë ndryshimin e vendeve të punës gjatë muajve të ardhshëm.

PESHQIT

Këto janë ditë interesante për të lindurit në shenjën e Peshqve. Njerëzit që nuk ju kanë dhënë paqe mendore tani janë hequr nga jeta juaj. Një fundjavë e rëndësishme po vjen dhe e shtuna dhe e diela do të ketë disa lajme, me ndjesi të këndshme. Gjithçka që po bëni tani është e rëndësishme për të ardhmen, por gjithashtu ju jep një kënaqësi shtesë. Prandaj ndiheni një person i ri jo vetëm për përvojat që keni jetuar, por edhe për ato që keni në mendje dhe që do të jetoni në të ardhmen.