Horoskopi sot.

Dashi

Do të zbuloni se e vetmja mënyrë për të korrigjuar një situatë të caktuar është përmes konfrontimit të drejtpërdrejtë. Kjo sigurisht nuk është specialiteti juaj por mbani në mend se fshehja nuk do ta zgjidhë problemin e përgjithshëm

Demi

Lëreni anën tuaj agresive të dalë sot në pah. Dikush në vendin e punës mund t’ju zemërojë dhe ju mund të tundoheni të reagoni. Mos e bëj. Ju keni një këndvështrim që duhet dëgjuar dhe respektuar.

Binjakët

Dikush do të përpiqet t’ju përdorë si një kukull. Kini kujdes që njerëzit e tjerë të mos përfitojnë nga talentet tuaja dhe t’ju thërrasin të bëni gjëra që nuk janë në përshkrimin e punës suaj. Natyra juaj e durueshme mund të jetë e shpejtë për të thënë po, kur vërtet, ju duhet të thoni jo.

Gaforrja

Një bisedë që keni sot ka të ngjarë të ketë një ndikim shumë të thellë tek ju. Transformimi i madh mund të ndodhë si rezultat i një dialogu të thjeshtë me dikë që hasni gjatë regjimit tuaj të përditshëm të punës. Merrni seriozisht këto takime.

Luani

Ju mund të keni menduar se keni dikë nën gishtin tuaj – pikërisht aty ku e dëshironit atë. Megjithatë, sot do të zbuloni se nuk është kështu. Ky person po lufton dhe ai ose ajo ka çdo të drejtë për të. Jini të vetëdijshëm për nevojat e tij ose të saj.

Virgjëresha

Bëni një udhëtim të shkurtër sot. Nëse keni ndonjë punë për t’u kujdesur në një qytet aty pranë, kjo është dita për ta përfunduar atë. Dilni nga rutina juaj normale dhe përqafoni një ndryshim në peizazh. Duke bërë këtë do t’ju bëjë jashtëzakonisht produktiv.

Peshorja

Komunikimi është një mjet shumë efektiv për ju sot. Merreni çdo detyrë që ka të bëjë me marrjen e informacionit të rëndësishëm tek njerëzit e tjerë. Çfarëdo që të dërgoni – qoftë përmes postës elektronike, telefonit ose postës së rregullt – do të përballet me sukses.

Akrepi

Lajme të mira do t’ju vijnë sot. Mbani një sy në gazetat periodike në fushën tuaj të interesit. Një artikull ose letër drejtuar redaktorit do të ndezë një ide tek ju që mund të çojë në një nxitje të jashtëzakonshme për ju në botën e karrierës. Jini të hapur për të gjitha mundësitë.

Shigjetari

Ju jeni në një pozicion tani që po ju bën nervoz. Ju jeni si një zhytës nga një platformë e lartë. Kërcimi me siguri do të jetë i frikshëm, por thellë brenda vetes, ju e dini se pasi të hidheni poshtë, do të jeni mirë.

Bricjapi

Qetësia e djeshme është pas jush. Sot është një ditë krejt e re. Qasuni me një qëndrim krejt të ri. Ju keni shumë për të pritur dhe keni potencialin për të arritur shumë. Asgjë nuk është përtej aftësive tuaja.

Ujori

Temperatura e ditës po rritet, bashkë me temperamentin e të tjerëve në punë. Dikush që ishte me natyrë të mirë dje mund të kthehet në antagonist sot. Ecni lehtë dhe përpiquni të mos shtypni butonat e njerëzve të tjerë ndërsa bëni rutinën tuaj të përditshme.

Peshqit

Njerëzit e tjerë janë të shqetësuar për të ecur përpara. Ata po presin që ju të bëni lëvizjen e radhës. Ky presion nga të tjerët mund të përfundojë duke pasur një efekt shumë negativ në punën tuaj. Nxisni ritmin tuaj.