Horoskopi sot.

Dashi

Nëse jeni gati për një projekt të ri pune, flisni. Punëdhënësit tuaj mund të mos i kuptojnë aftësitë tuaja të plota sepse jeni duke u fshehur në sfond. Programoni një takim virtual nëse është e nevojshme me shefin tuaj dhe kërkoni më shumë përgjegjësi.

Demi

Opozita juaj sot po merr përforcime nga kampet e tjera. Ju duhet të bëni të njëjtën gjë. Qëndrimi ulur dhe duke u mbështetur në gatishmërinë tuaj të vjetër përfundimisht do të çojë në rënien tuaj. Në vend të kësaj, ju duhet të jeni më proaktivë dhe veçanërisht fleksibël në mënyrë që të vazhdoni.

Binjaket

Mundohuni të mos anashkaloni gjërat sot. Njerëz të tjerë mund të vijnë tek ju me idetë e tyre “të shkëlqyera” për t’u marrë në konsideratë. Me shumë mundësi, nuk keni kohë për këtë. Duhet të përqendroheni në gjëra të tjera. Sigurohuni që të keni prioritete në mënyrë që të mos mbeteni prapa.

Gaforrja

Lidhja që keni pritur do të vijë sot. Ju keni çdo arsye për të qenë optimistë në lidhje me një projekt për të cilin keni punuar ose një marrëveshje që keni shpresuar. Suksesi është në rrugën e tij sot.

Luani

Disa fakte befasuese mund të dalin në dritë, veçanërisht nën ndikimin e konfigurimit të sotëm astral. Këto mund të ndryshojnë perceptimin tuaj për atë që është e mundur brenda një marrëdhënieje të caktuar të ngushtë, ose ndoshta një marrëdhënie romantike.

Virgjeresha

Ndikimet planetare të sotme mund t’ju sjellin njohuritë e nevojshme për t’ju ndihmuar të dini se çfarë të bëni në lidhje me një marrëdhënie të caktuar romantike. Ju mund të keni pyetur veten se pse ai person i veçantë duket të ketë qenë i pavëmendshëm ndaj hijeshive tuaja dhe tani mund ta zbuloni arsyen.

Peshorja

Nëse po bëni një festë, mund të keni një surprizë, me energjitë planetare të sotme. Së pari, dikush për të cilin mendonit se ishte mjaft i afërt mund të tregojë ngjyrat e tij të vërteta, ndërsa dikush tjetër të cilit nuk i kishit kushtuar shumë vëmendje mund të ngrihet papritur shumë lart në vlerësimet tuaja.

Akrepi

Aspekti aktual në lojë tregon se mund të jetë më mirë të bëni një pushim nga partneri juaj aktual dhe të shfrytëzoni këtë mundësi për të dalë vetëm dhe për të bërë të gjitha gjërat që ju bëjnë të ndiheni të rimbushur. Ju të dy keni nevojë për pak hapësirë për t’u rikthyer në kontakt me veten.

Shigjetari

Ndonjëherë gjërat ndodhin në mënyra shumë të habitshme me energjitë planetare si kjo e sotme. Më vonë, kur shikoni prapa në këtë incident dhe se si filloi, mund të duket si një aksident fati shumë i çuditshëm, por i lumtur, dhe megjithatë ju merrni gjithashtu përshtypjen se nuk ishte rastësi.

Bricjapi

Mos kini frikë të shprehni mendimet tuaja sot. Me shumë mundësi, do të përballeni me kundërshtime, por kjo nuk është asgjë për t’u frikësuar. Përparimi mund të bëhet për ju në këtë pikë vetëm nëse qëndroni me besimet tuaja dhe me atë që e dini se është e vërtetë në zemrën tuaj.

Ujori

Sot ka një betejë të vjetër kundër të resë. Ndoshta një punonjës i ri ka hyrë në vendin e punës dhe po trondit mjedisin me idetë e tij radikale. Në fillim mund ta keni të vështirë të përshtateni. Sfida juaj sot është të jeni më fleksibël.

Peshqit

Puna që keni bërë kohët e fundit më në fund po jep rezultat. E gjithë disiplina intensive që keni pasur në një projekt do të përballet me një njohje të madhe sot. Idetë që keni zhvilluar po u shpërndahen njerëzve që kanë nevojë t’i dëgjojnë ato.