Horoskopi sot.

Dashi

Konfigurimi aktual astral është një ogur i mrekullueshëm për romancën, por mund të mos vijë në kuptimin tradicional. Ju mund të filloni një marrëdhënie në internet që e kuptoni mjaft shpejt se është diçka mjaft e veçantë.

Demi

Ju mund të bini kokë e këmbë për dikë sot, veçanërisht me ndikimin e shtrirjes planetare të sotme. Mund të fillojë me një bisedë të pazakontë rreth gjërave që nuk janë thjesht të ndryshme. Tërheqja do të jetë e menjëhershme dhe e dukshme.

Binjakët

Aspekti i sotëm sjell me vete mundësinë për të realizuar një ëndërr në lidhje me takimin me dikë jashtëzakonisht të shijshëm. Ndiheni sikur e njihni njëri-tjetrin tashmë në njëfarë niveli, por ende nuk e keni kuptuar se sa shumë. Mos e humbisni anën praktike të gjërave.

Gaforrja

Ka një ndikim të fuqishëm në ajër me energjinë e sotme astrale. Ju mund të zbuloni se dikush të cilin e keni konsideruar mik deri tani duket se papritmas merr një atmosferë krejtësisht të re misteri dhe habie dhe nuk mund të kuptoni pse nuk i keni vënë re këto cilësi më parë.

Luani

Energjia e sotme mund të jetë mjaft emocionuese. Ky ndikim ju inkurajon të flisni sinqerisht për atë që dëshironi me partnerin, në vend të asaj që të dy mendoni se duhet të keni. Ka mjaft ndryshim, dhe deri më tani ju mund të mos e keni kuptuar vërtet këtë.

Virgjëresha

Mund të mos jetë vendimi më i rehatshëm që keni marrë ndonjëherë në jetën tuaj, veçanërisht kur përfshin të qenit kaq i sinqertë dhe paraprak për ndjenjat tuaja. Por konfigurimi aktual astral nënkupton që nëse keni shtuar guximin, mund të ndiheni sikur mund të bëni mrekulli.

Peshorja

Energjia aktuale qiellore ju bën më të vendosur se kurrë për t’i thënë atë që keni për t’i thënë një personi të dashur. Edhe pse mund të mendoni se ta bësh këtë është një punë e madhe, në fakt nuk është kështu, dhe ata mund të mos e kuptojnë se çfarë hapash ju është dashur të bëni për të folur.

Akrepi

Interesi juaj i dashurisë mund t’ju çojë në disa vende të egra dhe emocionuese sot. Shtrirja aktuale planetare tregon se jo vetëm që duhet të përgatiteni për aventurën e jetës, por gjithashtu duhet të jeni gati për një udhëtim më emocional që mund të jetë po aq interesant.

Shigjetari

Atmosfera aktuale astrale ju jep mundësinë të bëni disa pyetje përkatëse dhe më pas të veproni sipas përgjigjeve që merrni. Interesi juaj i dashurisë mund t’ju ketë keqkuptuar në lidhje me një çështje të caktuar dhe është kjo që duhet ta sqaroni sa më pare.

Bricjapi

Thuhet se veprimet flasin më shumë se fjalët, dhe nën ndikimin e energjisë së sotme astrale, gjuha juaj e trupit mund të tregojë se sa shumë do të dëshironit të afroheshit me dikë ndaj të cilit po pretendoni të jeni plotësisht indiferent, Me paratë tregoni kujdes.

Ujori

Aspekti i sotëm në lojë mund t’ju japë një pasqyrë se pse ndonjëherë keni vështirësi të thoni “jo”, madje edhe atij që është më afër jush. Sa I përket aspektit professional sot mund të merrni disa propozime interesante që nuk duhet t’I injorosh.

Peshqit

Ndonjëherë dashuria na vjen në mënyra shumë të çuditshme dhe misterioze që nuk mund ta kishim ëndërruar kurrë për një milion vjet. Një takim mund të jetë fillimi i një marrëdhënieje të mrekullueshme, por mund të mos ndodhë ashtu siç e keni imagjinuar gjithmonë.