Horoskopi sot:

Dashi

Pavarësisht gjinisë suaj, mbështetuni në “intuitën e gruas”. Nëse jeni grua, dëgjoni zërin tuaj të brendshëm. Do t’ju drejtojë në drejtimin e duhur. Nëse jeni burrë, dëgjoni me kujdes se çfarë thonë gratë përreth jush.

Demi

Mos i përsërit dy herë të njëjtat gabime. Shikoni thellë në kujtesën tuaj dhe mendoni se kur keni luftuar këto beteja të ngjashme më parë. Ju jeni shumë më i mençur tani. Rregulloni kursin tuaj në përputhje me rrethanat.

Binjaket

Mos shpenzoni aq shumë kohë duke u përgatitur këtë mëngjes sa të vonoheni për në punë. Një pamje pak e çrregullt është më mirë se pa paraqitje fare. Gëlltisni krenarinë tuaj. Përveç kësaj, ju tashmë dukeni më mirë se të gjithë të tjerët.

Gaforrja

Fati do ju ndjekë gjatë gjithë ditës. Nëse dikush ofron një dorë ndihme, mos jini skeptik. Ji i besueshëm. Kjo është pjesë e fatit të mirë që meritoni. Ju e keni fituar këtë dorë ndihme.

Luani

Lehtësojeni ditën. Tani nuk është koha për të marrë ndonjë lëvizje të papritur apo vendime të mëdha. Mund të jeni ende në një humor mjaft të dobët dhe dembel. Aspekti sentimental parashikohet në formë.

Virgjeresha

Jini të butë me kolegët tuaj dhe veçanërisht me veten tuaj. Do të prireni të jeni shumë kritikë ndaj punës suaj sot, diçka që është shumë vetë-shkatërruese. Jepini vetes një pushim dhe kuptoni se është gjithmonë në rregull të bëni gabime.

Peshorja

Vullneti juaj i fortë zakonisht është shumë i dobishëm për të marrë fakte dhe për të hyrë në thelbin e çdo situate. Megjithatë, sot duhet të keni një qasje më të qetë. Jini të butë dhe të kujdesshëm në vend që të jeni imponues ndaj njerëzve për të marrë informacion.

Akrepi

Java ka nisur një fillim fantastik për ju. Energjia po rrjedh në rrugën tuaj nga të gjitha drejtimet. Ngjarjet sinkronike nuk ndodhin “rastësisht”. Ato janë shenja se diçka është menduar të jetë. Nuk ka gjë të tillë si rastësi.

Shigjetari

Dita ka një fillim të ngadaltë për ju dhe ka të ngjarë të jeni të zhytur në probleme emocionale. Bëni çmos që të përqendroheni në të tashmen, në vend që të kapeni nga e kaluara ose nga fantazitë për të ardhmen.

Bricjapi

Do të duhet të jeni shumë të kujdesshëm kur merrni ndonjë vendim romantik sot, veçanërisht pasi ka energji sfiduese përreth. Ka disa ndikime të çuditshme përreth dhe fuqia juaj e gjykimit mund të mos jetë në nivelin e duhur.

Ujori

Është e vështirë për ju të krijoni një plan solid kur mjedisi rreth jush po ndryshon vazhdimisht. Shumë informacione ju vijnë sot, por disa prej tyre janë në kundërshtim me atë që thonë njerëzit e tjerë. Mos nxitoni në përfundime shumë shpejt.

Peshqit

Aspektet e sotme mund të nënkuptojnë se partneri juaj aktual ose i ardhshëm është pak ngurrues për të hyrë në frymën e menjëhershme të dashurisë. Tregoni kujdes sa i përket shpenzimeve.