Horoskopi sot.

Dashi
Jini të vëmendshëm, pasi dikush mund të përpiqet t’ju fuse thike pas shpine. Mund të ketë një rritje të përkohshme të stresit dhe tensionit në jetën tuaj. Një mirëkuptim më i mirë me bashkëshortin/bashkeshorten tuaj do të sjellë paqe dhe lumturi në shtëpinë tuaj.
Demi
Duhet të shikoni dy herë skemat e investimeve që ju prezantohen sot. Çështjet e brendshme mund të kërkojnë vëmendjen tuaj të menjëhershme. Ndriçojeni ditën e të dashurit/dashures suaj me surprize të këndshme. Suksesi është padyshim i juaji, nëse bëni ndryshime vendimtare hap pas hapi.
Binjaket
Sjellja juaj simpatike do të tërheqë vëmendjen. Përfitoni nga nivelet e larta të besimit që do të përjetoni dhe krijoni kontakte dhe miq të rinj. Partneri/partnerja juaj mund të shprehë zhgënjimin e tij për mungesën e intimitetit fizik në marrëdhënien tuaj, në kohën e tanishme.
Gaforrja
Suksesi nga sipërmarrjet e kaluara do te rrise besimin ndaj. Të qenit inovativ do t’ju sjellë pak para shtesë. Motivoni fëmijët që të përmbushin pritshmëritë tuaja.
Luani
Një hyrje e papritur fondesh do të kujdeset për faturat dhe shpenzimet tuaja të menjëhershme. I dashuri/e dashura juaj mund të presë që ju të bëni një përpjekje të veçantë për te sot. Në jetën tuaj martesore, do të rijetoni kujtimet e bukura të vjetra të miqësisë suaj.
Virgjeresha

Çështjet në pritje do bëhen më të errëta dhe shpenzimet do t’ju turbullojnë mendjen. Kjo do të jetë një ditë e mirë për të ringjallur kontaktet dhe marrëdhëniet e vjetra. Do të ketë mundësi të reja romantike në jetën tuaj, por ato do të jenë afatshkurtra.

Peshorja
Beni kujdes teksa beni punët e shtëpisë sot. Trajtimi ose përdorimi i pakujdesshëm i një pajisjeje shtëpiake mund të çojë në probleme. Do të keni vështirësi në kontrollimin e emocioneve tuaja, por mos i mërzitni ata qe ju rrethojnë, pasi do ta gjeni veten vetëm.
Akrepi
Një lajm i mirë i papritur gjatë pjesës së fundit të ditës do të sjellë lumturi për të gjithë familjen. Mos tërhiqni vëmendjen e tepërt në jetën tuaj të dashurisë. Gjërat duket se janë në favorin tuaj në punë.
Shigjetari
Mund të merrni një dhuratë të papritur nga një mik apo i afërm. Jeta juaj e dashurisë do të duket e qëndrueshme dhe e sigurt. Projektet dhe planet në pritje do te lëvizin për të marrë një formë përfundimtare.
Bricjapi
Nëse nuk keni pasur kohë të mjaftueshme për të pushuar, atëherë do të ndiheni jashtëzakonisht të lodhur dhe do të keni nevojë për pushim shtesë. Investimet e bëra sot do të rrisin prosperitetin dhe sigurinë tuaj financiare. Tregohuni me takt me bashkëshortin/bashkeshorten tuaj, pasi mund të mos jetë në humor shumë të mire.
Ujori
Të tjerët do t’ju shohin si shumë tërheqës sot. Një burim i ri i të ardhurave në jetën tuaj, mund të gjenerohet nëpërmjet dikujt që njihni. Shëndeti i një prej anetareve te familjes mund t’ju shkaktojë shqetësime. Jeta juaj e dashurisë mund të marrë një kthesë magjike.
Peshqit
Shmangni njerëzit që e kanë zakon të kërkojnë borxh. Natyra gazmore e anëtarëve të familjes do të ndeze atmosferën në shtëpi. Një romancë e re do t’ju përmirësojë humorin dhe do t’ju beje te lumtur. Sipërmarrjet e reja do të jenë tërheqëse dhe do të premtojnë fitime të mira.