Horoskopi sot:

Dashi

Sipas horoskopit të Paolo Fox do të jeni ende një nga shenjat më të forta dhe më të preferuara të kësaj periudhe. Kohët e fundit jeni çliruar nga marrëdhëniet që nuk funksiononin dhe keni konsoliduar ato që shihen si më të mira. Beqarët duhet të fillojnë të përfshihen, në funksion të tranzitit të ri të Venusit.

Demi

Prej javësh jeni lodhur duke dëgjuar justifikimet e të tjerëve dhe zgjidhja është të shkëputeni nga shumë njerëz, veçanërisht nga ata që ju kanë tradhtuar. Mundohuni t’i kushtoni më shumë vëmendje aftësisë fizike. Mes të mërkurës dhe të enjtes do të keni favorin e yjeve: përfitoni nga ajo për të bërë diçka të rëndësishme.

Binjakët

Nesër Hëna në shesh mund të sjellë disa vështirësi, ndoshta do t’ju duhet të sqaroni disa çështje. Kujdes, do t’ju duhet t’i kushtoni vëmendje momenteve të shpërqendrimit. Është e rëndësishme të zhvillohen ide të reja për të ardhmen.

Gaforrja

Ju është dashur të punoni shumë muajt e fundit, por Dielli dhe Venusi në shenjën tuaj ju japin energji të madhe. Ata që kanë punuar mirë në të kaluarën mund të presin diçka më shumë tani e tutje. Çdokush i përfshirë në një çështje do të ketë mundësinë ta mbyllë atë në një mënyrë më pak negative nga sa pritej.

Luani

Këto ditë jeni aq të mbushura me karizëm sa është vërtet e vështirë të mos ju vëreni. Ju kulloni një bukuri të padiskutueshme: duhet ta shfrytëzoni atë, si në punë ashtu edhe në dashuri për të marrë atë që dëshironi. Jeta juaj e dashurisë po pret që ju të hidhni hapin e parë.

Virgjëresha

Siç përshkruan horoskopi i Paolo Fox, Hëna do të jetë ende në shenjën tuaj: do të jeni më të hapur dhe të disponueshëm për të tjerët. Marsi aktiv ju ofron një avantazh shtesë që do të jetë i dobishëm nëse doni të filloni diçka nga e para. Gjatë kësaj kohe mund të hiqni disa guralecë nga këpuca juaj.

Peshorja

Po rikuperoheni ngadalë. Vështirësitë me të cilat jeni përballur kohët e fundit ju kanë shtyrë të ndërtoni një mburojë për t’u mbrojtur nga ata që duan t’ju bëjnë keq, duan t’ju bllokojnë. Tani duhet të punoni për të rifituar më shumë vetëvlerësim dhe forcë të brendshme dhe të ecni përpara me besim.

Akrepi

Nesër do të ndiheni shumë më mirë, sajë Hënës në aspektin e favorshëm. Në dashuri do t’ju duhet të përballeni me një Venus disonante, e cila do të favorizojë më shumë flirtet kalimtare dhe marrëdhëniet me kohë të pjesshme sesa marrëdhëniet e qëndrueshme. Mos nxitoni për të mbyllur marrëveshje.

Shigjetari

Përpiquni të moderoni hapat, gjeni kohë për të pushuar dhe për të rimbushur bateritë tuaja. Fatkeqësisht, Hëna në disonancë mund të sjellë pak lodhje, ndaj do të bënit mirë të mos e mbingarkoni veten për orët e ardhshme.

Bricjapi

Sipas horoskopit të Paolo Fox do të kuptoni se më të keqen e keni lënë pas. Tani e tutje, pengesat astrologjike me të cilat është dashur të përballeni kohët e fundit do të jenë vetëm një kujtim i paqartë. Në dashuri do të jetë e rëndësishme të përpiqeni t’i besoni tjetrit pak më shumë.

Ujori

Shumë të lindur në Ujor po dalin nga disa ditë mjaft konfliktuale. Ka të ngjarë që atij i është dashur t’u bëjë ballë njerëzve që nuk kanë dashur ta mbështesin në projektet dhe iniciativat e tij. Duhet të kujdeseni më shumë për trupin tuaj. Duhet kujdes në dashuri.

Peshqit

Hëna do të jetë në opozitë: njëfarë zemërimi mund të rikthehet në sipërfaqe, ndoshta për shkak të disa problemeve ekonomike. Nuk duhet të hezitoni të shoqëroheni me ata që mund të mbështesin rrugën tuaj, avancimin tuaj në këtë moment. Aspekti i veçantë i Jupiterit dhe Saturnit tregon një dëshirë të thellë për të qenë pranë një personi që ju do.