Policia greke ka ndaluar nje shtetas shqiptar dje, pasi teksa ecte ne kembe ishte duke mbajtur nje cante shpine te dyshimte.

Personi ne fjale, fare i qete ecte rruges sikur shkonte ne dasem.

Gjate kontrollit brenda saj jane gjetur dhe sekuestruar 6 pako me 6 kg 92 gram marijuane.

Ai kishte kaluar ne kembe kufirin shqiptaro-grek disa ore para se te kapej.

Autoritetet helene pasi e prangosen, e derguan ne rajonin policor zonal.

Ndaj tij kishte edhe nje mase ndalimi per te hyre ne Greqi.