Dy shtetas nga fshati Lazarat i Gjirokastres, jane proceduar nga Policia e Gjirokastres, pasi jane konfliktuar me njeri-tjetrin per motive te dobeta.

Njoftimi i policise:

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Gjirokastër, referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër, për shtetasit M. K., 39 vjeç dhe B. T., 34 vjeç, banues në fshatin Lazarat, Gjirokastër, pasi për motive të dobëta, janë konfliktuar dhe kanë goditur njëri-tjetrin, me sende të forta.