Një aksident automobilistik ka ndodhur në aksin rural në afërsi të tunelit pranë rrugës së re Kardhiq-Delvinë, teksa po iknin për në Sarande nga Ura e Kardhiqit.

Behet me dije se një makinë ka dalë nga rruga.

Aksidenti sapo ka ndodhur, ndërkohë mësohet se ka dëme në njerëz dhe materiale. Në makine kanë qenë tre turistë amerikanë, të cilët kanë thyer gjymtyrët, por janë jashtë rrezikut për jetën.

Dyshohet se ata kanë ngatërruar rrugën, për shkak të mungesës së sinjalistikës. Ndërkohë, në vendngjarje janë nisur policia rrugore dhe autombulanca.