Janë publikuar formacionet zyrtare të çerekfinales së parë të Euro 2024, Spanjë-Gjermani, e vlerësuar edhe si një finale e parakohshme.

Dy trajnerët, De la Fuente dhe Nagelsman, nuk kanë dashur të bëjnë surpriza në këtë takim, duke zbritur në fushë nga minuta e parë ashtu siç kanë bërë edhe në ndeshjet paraardhëse.

Sytë do të jetë të përqendruar te yjet e Spanjës, Yamal dhe Williams, ndërsa te Gjermania, Musiala, Sane, por edhe te Kroos, i cili do të largohet nga futbolli pas këtij Europiani.

Publikohen formacionet e finales së parakohshme të Euro 2024