Sot Ministria e Shendetesise, ka bere me dije se gjate 24 oreve te fundit jane regjistruar me covid-19:

37 në Tiranë, 9 në Sarandë, 4 në Fier, 3 në Shkodër, Mirditë, Berat, Skrapar, 2 në Lezhë, Kurbin, Durrës, Rroskovec, Lushnje, Vlorë, Gjirokastër, Devoll, Kolonjë,  Gramsh, 1 në Kukës, Has, Tropojë, Kamëz, Patos, Divjakë, Mallakastër, Delvinë, Përmet, Tepelenë, Kuçovë, Poliçan, Elbasan.

Gjithashtu ne 24 oret e fundit kane humbur jeten nga coronavirusi dy qytetare:

një qytetar nga Tirana 64-vjeç dhe një qytetar nga Shkodra 84-vjeç.