Sipas Ministrise se Shendetesise, ne vendin tone gjate 24 oreve te fundit jane regjistruar me covid-19:

77 raste në Tiranë, 27 në Lushnje, 24 në Vlorë, 21 në Durrës, 19 në Sarandë, 13 në Divjakë, nga 9 qytetarë në Vorë, Berat, 8 në Kavajë, 7 në Himarë, nga 6 qytetarë në Mirditë, Fier, Librazhd, nga 5 qytetarë në Has, Delvinë, Devoll, Prrenjas, nga 4 qytetarë në Mallakastër, Gjirokastër, Gramsh, 3 në Selenicë, nga 2 qytetarë në Bulqizë, Përmet, Tepelenë, Peqin, nga 1 qytetar në Pukë, Kukës, Roskovec.

Gjithashtu gjate 24 oreve te fundit kane humbur jeten nga coronavirusi:

2 qytetarë nga Tirana të moshave 66-75 vjeç dhe 1 qytetare nga Fieri 80 vjeçe.