Sot eshte bere me dije nga Ministria e Shendetesise, se gjate 24 oreve te fundit jane regjistruar me covid-19:

61 raste në Tiranë, 14 në Fier, 11 në Lushnje, 10 në Durrës, 8 në Berat, nga 6 qytetarë në Vorë, Divjakë, Gramsh, 4 në Pogradec, nga 3 qytetarë në Shkodër, Kurbin, Kavajë, Gjirokastër, nga 2 qytetarë në Tropojë, Devoll, nga 1 qytetar në Lezhë, Vlorë, Selenicë, Kolonjë, Dimal.

Gjithashtu ne 24 oret e fundit kane humbur jeten nga coronavirusi 2 shtetas, një qytetar nga Vlora 59 vjeç dhe një qytetar nga Tirana 93 vjeç.