Sot ne buletinin e saj Ministria e Shendetesise, ka bere me dije se gjate 24 oreve te fundit jane regjistruar me covid-19:

36 në Tiranë, 8 në Fier, 6 në Prrenjas, 5 në Delvinë, Sarandë, 4 në Durrës, Vlorë, Gjirokastër, 3 në Mirditë, Dropull, 2 në Kukës, Kamëz, Kavajë, Mallakastër, Memaliaj, Korçë, Berat, Elbasan, 1 në Shkodër, Lezhë, Krujë, Rroskovec, Lushnje, Divjakë, Selenicë, Konispol, Libohovë, Përmet, Maliq, Pogradec, Devoll, Dimal, Kuçovë, Librazhd.

Gjithashtu ne 24 oret e fundit kane humbur jeten nga coronavirusi 2 qytetare:

një qytetar nga Korça 69- vjeç dhe një qytetar nga Elbasani 93-vjeç.