Specialistët e Seksionit për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme dhe Narkotikëve të DVP Gjirokastër, si rezultat i kontrolleve me fokus parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarive kriminale në fushën e narkotikëve:

-arrestuan në flagrancë shtetasin E. K., 34 vjeç, banues në Përmet, pasi gjatë kontrollit të ushtruar në automjetin që ky shtetas drejtonte, u gjet një sasi e vogël lëndë e dyshuar narkotike kokainë. Gjithashtu, nga kontrolli i ushtruar në banesën e 34-vjeçarit, u gjet 1 armë e ftohtë(thikë), që u sekuestrua në cilësinë e provës materiale, së bashku, me sasinë e lëndës narkotike.

Materialet i kaluan Prokurorisë për veprime të mëtejshme.